Bez napínavých okamžiků se neobešlo klání dřevorubců, kteří již pošesté bojovali o pohár LST (Lesní společnost Trhanov).

„Trošku mne rozhodilo, když jsem si vylosoval jedničku a musím na každou disciplínu jako první,“ postěžoval si Deníku Zdeněk Pisařík.

„Soutěžit nebudu, už jsem na to starý, přenechám to mladším,“ tvrdil nám před časem při jiné příležitosti předloňský vítěz Václav Šporer.

Kromě této dvojice nastoupilo do soutěže při Dřevorubeckých slavnostech v Peci dalších osm dřevorubců, mezi nimi i ´čerstvý´ starosta obce Jan Riederer.

Čekaly na ně výměna řetězu pily, různé způsoby řezání klád motorovou i ruční pilou, štafeta, dále směrové kácení ´stromů´, které měly při dopadu zničit nafukovací balonek, pak také odvětvování či hod sekyrou na terč.

Dřevorubecké klání už si za pět uplynulých ročníků našlo své příznivce, a tak se do Pece rozjeli diváci z mnoha míst regionu.

Dřevorubcům se při jednotlivých disciplínách více či méně dařilo, avšak velký potlesk sklidil při kácení loňský vítěz Ladislav Moller. Jeho pokácený strom nejenže trefil přesně balonek, ale ještě stačil do země hluboko zarazit kolík, na němž byl upevněný.

Ani letos nesměl chybět v Peci jako konferenciér a porotce Jiří Vorlíček, mistr republiky v hodu dřevorubeckou sekyrou a také úspěšný reprezentant ČR v dřevorubeckých soutěžích.

Letošní klání vyhrál Zdeněk Písařík, 2. skončil Jan Riederer a 3. Zbyněk Weninger.

Jedničku si Zdeněk Pisařík vylosoval a skončil na stejném místě.

Pec pod Čerchovem slavila pouť a nabízela proto spoustu občerstvení, dále pouťové atrakce a také muziku. Sobotní večer se náramně vyvedl díky kapele Sympaťáci.

O pohár LST – konečné pořadí

 1. Zdeněk Pisařík

 2. Jan Riederer

 3. Zbyněk Weninger

 4. Michal Eger

 5. Václav Šporer

 6. Ladislav Moller

 7. Martin Nechutný

 8. Marek Engel

 9. Jan Švajka

10. Tomáš Kůgel