Taková je symbolika doplnění památníku padlých první světové války, který v páteční podvečer slavnostně odhalili a posvětili Kvíčovičtí společně s farářem Církve československé husitské Tomášem Procházkou.

Umělecké doplnění původního žulového pomníku, po jehož boku jsou nově vysazené lípy, je vysoké tři metry a váží zhruba 300 kilogramů. „Hlavním uměleckým tvůrcem je můj kolega Dmitriy Romaniuk a patří mu velké poděkování,“ uvedl kovář Jiří Brož. „O kompletní zřízení se postarala obec ve spolupráci s kovářstvím Brož. Vzhledem k jeho vazbámk obci jsme dospěli k příznivé ceně, se kterou jsme se včetně okolních úprav a osvětlením vešli do 300 tisíc korun. Zdá se to jako velká částka, ale je to jednou za sto let,“ řekl starosta obce Jan Bostl, který v úvodním projevu vzpomněl na prvního padlého Josefa Straku , jež padl dva měsíce po vyhlášení války na frontě v Kosovu, a na posledního padlého Petra Pingera.

Za všech jedenáct padlých občanů pak pronesl modlitbu farář Tomáš Procházka. „Dnes už se neumíme vžít do nadšené doby ideálu demokracie a humanity, ale i naše doba je jí něčím podobná,“ zmínil Procházka ve své úvaze, v níž rovněž připomněl aktuální dění a konflikty. Na závěr Tomáš Procházka posvětil pomník svěcenou vodou.