„Vážený zákazníku – paciente!

Tvůj zdravotní stav je pro nás na velmi dobré úrovni. Potřebuješ pravidelné dávky antibiotik.

Jenomže „ouha“. Tvůj zažívací trakt již zmíněné dávky námi vyrobených antibiotik nějak nezvládá. Proto je naší povinností Ti pomoci, aby Tvoje tělo nadále mohlo naše antibiotika pravidelně konzumovat, protože je na ně navyklé. Navyklí jsou i páni lékaři naše antibiotika předepisovat. Vyvinuli jsme nový preparát, který ve Vašem trávicím traktu udělá pořádek a Vy opět budete moci si pravidelně „šlehnout“ svoji dávku antibiotik!

Obraťte se prosím na lékárny, kde jsou ti správní specialisté na lidské zdraví, a vyžádejte si nový ochranný preparát pro Váš zažívací trakt. Mnoho zdraví při konzumaci antibiotik Vám přeje farmaceutický průmysl.“

Takto by asi správně mělo vypadat aktuální doporučení farmaceutického průmyslu upozorňující na nové objevy na poli léčiv pro naše občany. Jenomže každý by měl pochopit, že tudy cesta nevede.

Přirozené je být zdráv, ať už je člověk mladý nebo již v pokročilejším věku. Proč se spoléhat na léky a ničit si tím tělo z jiné strany. Dvě desetiletí se zabývám lidským zdravím. Vyzkoušel jsem několik zaručeně správných postupů na udržení si pevného zdraví. Některé postupy si vzájemně protiřečí. Po čase jsem si vytvořil takový životní styl, který mně vyhovuje a udržuje můj organismus v naprosté pohodě.

Po všech zkušenostech jsem zjistil, že být zdráv je velice jednoduché a není to ani nijak ekonomicky náročné. Na zdravém životním stylu se dá i hodně ušetřit a hlavně, což je nejpodstatnější, hodně vydělat – být zdráv. Začít není nikdy pozdě. Lidský organismus je nesmírně silný a odolný, ale nesmí si ho člověk vědomě neustále ničit a devastovat.

MIROSLAV ŠTEFFL (autor je 34 let dárcem krve)