Promítá se vždy od 16 hodin v horšovskotýnském kině, jež po nedávné rekonstrukci prokouklo do nové krásy. Podle pořadatelů z městského kulturního zařízení je navíc „pro každé dítě připraveno malé překvapení“. A zároveň jsou všechny filmy novinkami s rokem vzniku 2023.

Úvodní den 5. 2. je vyhrazen českému animovanému snímku Mlsné medvědí příběhy: Na pól! Vznikl podle knížky Zbyňka Černíka a vypráví se v něm o tom, kterak nerozluční medvědí kamarádi vyrážejí na nanukový festival. Film natočily režisérky Kateřina Karhánková a Alexandra Májová.

Den nato 6. 2. dojde na americký animovaný snímek Ptáci stěhováci. V režii Benjamina Rennera tak ožilo vyprávění, jak kachní rodina v čele s kačerem Mackem a kachnou Pam touží po velkém dobrodružství.

Bývala vojenská rota na Čerchově.
Na Čerchově začne rekonstrukce, první etapa zahrnuje otevření restaurace

Třetí den 7. 2. a třetí díl aneb opět americký animovaný film, tentokrát Trollové 3. Dva režiséři, Walt Dohrn a Tim Heitz, zvěčnili mnoho nových dobrodružství, která prožívají roztomilí trollové včetně princezny Poppy.

Na závěr 8. 2. se můžeme těšit znovu na americkou novinku, a to s názvem Wonka. Film podle slavné knihy Roalda Dahla „Karlík a továrna na čokoládu“ líčí příběh hlavní postavy – Willyho Wonky. V režii Paula Kinga si zahráli Timothée Chalamet, Calah Laneová, Olivia Colmanová, Hugh Grant či Rowan Atkinson.

Předprodej na Dětský filmový festival 2024 zajišťuje infocentrum na náměstí Republiky v Horšovském Týně. Vstupenky lze získat také on-line na www.kinohorsovskytyn.cz.