Předchozí schůzka rodičovského sdružení měla podle pořadatelů určitý vliv na účast dětí v poběžovickém místním kole soutěže mladých rybářů – Zlatá udice.

„Do kroužku máme zapsáno 45 dětí, na schůzky jich chodí pravidelně zhruba polovina. Včera na kroužku bylo 18 dětí, na dnešní závody jich však přišlo pouze deset,“ posteskla si Deníku Blanka Karbanová, která poběžovický rybářský dorost vede spolu s Martinem Škodou.

„Účast je slabá, přitom jde o místní kolo Zlaté udice, z něhož mohou děti postoupit do okresního, které se bude konat v Bělé,“ uvedl jednatel rybářů Josef Váňa s tím, že kroužky mladých má jejich organizace na třech místech – v Poběžovicích, Meclově a Trhanově.

Rybník pod základní školou tak obklopila desítka ´rybáříčků´, mezi nimiž byl nejmladší a zároveň poprvé na závodech sedmiletý Dominik Rozhon. Chytal však stejně nadšeně, jako jeho starší kamarádi.

„Dnes už víme, že postupují Jana Karbanová, která o hodně předčila kluky, když nachytala 292 centimetrů, spolu s ní David Karban, který ulovil 224 centimetrů, a Kája Glatz s 213 centimetry nachytaných ryb,“ prohlásil Váňa.

Na místě jsme pořídili fotografie i videa, které postupně zveřejníme.