V roce 2015 přibylo do domažlického regionu 762 nových občánků.

Prim na žebříčku popularity vloni podle záznamu domažlické matriky získala jména Matyáš a Eliška.
Druhé místo nejoblíbenějších chlapeckých jmen patří shodně Jakubovi a Janovi. Tato jména dostalo celkem dvaadvacet chlapců. Desetkrát se rodiče rozhodli pro Vojtěcha.

U dívek bylo i vloni nejoblíbenější jméno Eliška. Následují ji Adélka, Tereza a Anna. Jménem Eliška bylo vloni pojmenováno čtrnáct děvčat. Pro Adélku se rozhodli rodiče v jedenácti případech. Stejně tak pro Terezu a Annu.

Rodiče stále častěji sahají i k netradičním chlapeckým jménům jako jsou Zachariáš, Andělín, Ryan, Samael a u dívek například Thea, Kelly Zoe či Coraline.
„V roce 2015 se v Domažlicích narodilo celkem 484 dětí, z toho 254 chlapců a 230 děvčat. Domažlické občanky přivedly na svět 77 dětí, z toho 49 chlapců a 28 děvčat," uvedla domažlická matrikářka Jaroslava Mlezivová.

V matričním obvodu Domažlice bylo vloni uzavřeno 127 manželství. „V Domažlicích uzavřelo sňatek 94 párů, v Tlumačově 16 a v Újezdě 10. V Babylonu, České Kubici Mrákově, Pasečnici a Stráži vstoupil do svazku manželského vždy jeden pár a v Milavčích dva," dodává Mlezivová.

Rok 2015 měl však i tu smutnější stránku, jíž jsou úmrtí.
Podle záznamů z matrik zemřelo v domažlickém regionu během loňska 652 občanů.
Nejvíce lidí nás opustilo v Domažlicích, celkem 371, z toho 184 mužů a 187 žen. Druhé smutné místo drží Horšovský Týn, kde skonalo 128 lidí. V Holýšově nás vloni opustilo 40 spoluobčanů, ve Staňkově 30 a ve Kdyni 50.