„Tento týden musím řidičský průkaz odevzdat," potvrdil rozhodnutí přestupkové komise horšovskotýnského úřadu šedesátiletý politik.

Látka 9. února tohoto roku překročil rychlost na silnici mezi Staňkovem a Křenovy. Tvrdil, že předjížděl jiný automobil, který náhle začal zrychlovat, a z protisměru se navíc blížilo další vozidlo. K jeho smůle zde však ten den právě probíhala dopravně bezpečnostní akce. Policisté senátorovi naměřili rychlosti 144 kilometrů za hodinu.

„V místě, kde se smí jet devadesátikilometrovou rychlostí, povolenou rychlost překročil o 54 kilometrů v hodině," podotkla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jednání před přestupkovou komisí se Látka osobně neúčastnil, v celém případu ho zastupoval jeho právník.

Přestupek se projednával nezvykle dlouho, téměř půl roku. Senátorův advokát totiž poukázal na nesrovnalosti v certifikaci radaru, kterým policisté Látkovo vozidlo měřili.

„Doporučoval mi, že na mém místě by se soudil. Ale já mu vysvětlil, že právě v mém postavení se odvolávat nechci. Nebudu se odvolávat na imunitu, nechci to zahrát 'do autu'. Jel jsem prostě rychleji tam, kde se to nemá. Nevymlouvám se na nic, ani na nějaký měřící přístroj. Udělal jsem chybu, tak se tomu tak postavím," prohlásil muž, který v říjnových volbách kandiduje na starostu Domažlic.

„Samozřejmě budu muset trochu upravit svůj program. Mám jednání v senátu, zastupitelstvo v Domažlicích a samozřejmě i o víkendech je spousta akcí, kterých se hodlám zúčastnit. Bude mě teď vozit žena nebo kamarádi," dodal.