Honzík Böhm
5 let, Domažlice
Já ho ještě nikdy neviděl, ale strejda ano, ve zprávách.  Je to velký pán, má černý plášť a dokáže se protáhnout ventilačkou. Bydlí v domě na obloze a místo oken má hvězdy. Dárky kupuje o prázdninách a stromeček nosí dětem v noci. Já jsem si letos přál hasičský kufřík, kde je píšťalka, rozbíječka a sekyrka.

Jiřík Paidar
6 let, Ždánov
Nevím přesně, jak vypadá, ale myslím, že je to velký pán, který nosí čepici jako Mikuláš. Je to hodný člověk, bydlí s paní Ježíškovou na mráčku, kde má postýlku a stoleček. Kudy k nám domů nosí dárky a stromeček, jsem ještě nezjistil. Napsal jsem mu hodně dlouhý dopis, tak nevím, co  mi přinese. Chtěl bych hlavně auto na ovládání.

Pavlínka Kestová
6 let, Spáňov
Ježíšek je malý pán, nosí hnědé tričko, kalhoty a kšiltovku. V nebi bydlí na velkém mraku, kde má jídlo, pití a židli. Nejvíc ho baví nosit dětem dárky. Nejdřív je koupí v obchodě a pak je dětem roznáší. Nám je nosí balkonovými dveřmi. Aby jsme ho nesplašili, tak si hrajeme u taťky v pokoji. Letos bych chtěla dostat velké puzzle.

Fanda Tauer
5 let, Domažlice
Je to normální pán, ale má šest sobů. Nosí červenou čepici a kabát s kožíškem. V nebi má domeček, kde parkuje soby i s kočárem. Kočár potřebuje, protože v něm rozváží dětem dárky. Když je rozdá, sobi ho odvezou zpátky do nebe. Hračky totiž dostávám od Ježíška, ale oblečení od maminy s taťkou. Letos bych moc chtěl autobota, auto a koně.

Lukášek Pelikán
6 let, Domažlice
Ježíšek bydlí v betlémě. Protože je malé miminko a nemá velkou sílu, dárky a stromeček za něj nosí jeho tatínek, který se převleče do červenobílého chlupatého obleku a čepice. K nám chodí oknem. Jednou jsme viděli, jak se nad naším domem něco mihlo. Maminka říkala, že to mohl být on. Chtěl bych lego s mašinkou a robota.

Julinka Dvořáková
5 let, Bořice
Ježíšek je malé miminko. Má krásné šatečky a se svou maminkou a tatínkem bydlí v betlémě. Dárky nosí společně s rodiči, protože má malé ručičky a všechny dárky by sám neunesl. Takže lítají spolu. Dárky kupuje, ale stromeček si vezme u nás na zahradě, ozdobí ho a pak nám ho  přinese. Napsala jsem mu o princeznovské fialové šaty