Jejich učitelka Kateřina Kuboňová pojala přivítání netradičně a připravila pro děti krátkou stezku. Při ní nováčci dostávali úkoly nebo zprávy od princezen Anny a Elsy i oživlého sněhuláka Olafa. Děti se zábavnou formou dozvěděly, jaká pravidla platí v šatně, na chodbách, ale také hledaly světýlka nebo zpívaly píseň o zimě. Pak už vstoupily do třídy vyzdobené ve stylu Ledového království a rozbalily si dárky.

Většinou je doprovázeli rodiče. Jan Matas hrdě sledoval svou dceru Terezku. „Její nástup do školy jsme prožívali celé prázdniny. Nakupovali jsme s předstihem,“ uvedl. Podobně tomu bylo v rodině Mokrých. „Ráno jsme vstávali brzy, dcerka už se nemohla dočkat. Třikrát jsme jí předělávali účes, pořádně se vyšňořila,“ dodal Jan Mokrý.

Zatímco prvňáky čeká testování na covid-19 až ve čtvrtek, ostatní děti z postřekovské školy už ho absolvovaly ve středu. Ve čtvrté třídě se týkalo dvanácti žáků, které instruovala kantorka Lenka Pajmová. „Zvládli jsme to dobře. Moc se mi sem nechtělo, raději bych měl ještě prázdniny,“ přiznal Jakub Lang. Jeho spolužačka Nikola Pittrová to měla naopak.