„Takovou motorku míval můj táta, ještě si pamatuji, jaký to byl pro mne svátek, když jsem si mohl poprvé sednout za její řídítka,“ ozvalo se nejednou mezi návštěvníky výstavy historických vozidel, kterou o Chodských slavnostech uspořádal Veteran car club Domažlice.

Zatímco někdo vzpomínal na počátky motorizace své rodiny, jiný nadšeně fotografoval své děti u nablýskaných strojů a znalci zase diskutovali o technických detailech.

Výstava nepřitáhla pouze Domažličany. „My jsme z Belgie, bylo to pěkné,“ sdělil včera při odchodu pán, jenž upoutal svou češtinou s výrazným cizím přízvukem již při koupi vstupenek. „Tak to je nádhera, jakou u nás člověk jen tak nevidí,“ dal průchod svým pocitům Jan Sedláček z Plané a zamířil objektiv svého fotoaparátu na krásný kabriolet Jaguar XJS z roku 1983. Právě skupina vozů této legendární britské značky byla spolu s předválečnými auty a motocykly největším magnetem pro návštěvníky.

Spokojeni byli rovněž domažličtí pořadatelé, kteří letos navázali na tradici výstav veteránů, které se dříve konaly v budově kláštera. Vzhledem k příznivému ohlasu mezi návštěvníky počítají s tím, že se takové výstavy uskuteční v době Chodských slavností také v příštích letech.

Autor: Jan Pek