Pro sedmnáct jich Dům dětí a mládeže Domino zorganizoval komponovaný program pro jeden z prázdninových dnů. „Účastníci navštívili bowling, Červený kříž a stanoviště záchranné služby," popsal za organizátory Jan Hrabačka.

Pracovnice Červeného kříže Hana Paulová na Nicolasovi dětem demonstrovala otevřenou zlomeninu ruky. Namaskovala ji velmi věrně, z úst malých návštěvníků bylo slyšet „Fuuj!" i další citoslovce vyjadřující překvapení a úlek. „To, co jsem měl na ruce, vypadalo hrozně. Doopravdy jsem nikdy zlomenou ruku neměl," komentoval svoji roli Nicolas.

Zdravotní sestřička použila slané těsto, z kterého vymodelovala trčící kost, rtěnkou zamaskovala napojení hmoty na dětskou ruku a naposledy okolo rány nanesla ´krev´.

„Ta je vyrobená z medu, do kterého jsem přidala velikonoční červené barvivo na vajíčka," prozradila dětem Hana Paulová. Hned se od nich dozvěděla, jak by si počínaly v případě, že by někoho s otevřenou zlomeninou museli ošetřit. Pochválila je, když věděly, že je zapotřebí ruku zafixovat a co nejrychleji postiženého dopravit k lékaři.

Matyáš Feil se na chvíli vcítil do pacienta, který měl velký skleněný střep v ruce, Natálka pak do holčičky, která se popálila horkým čajem z konvice. Naštěstí oba v rámci naučné hry, kdy celé ´postižení´ spočívalo ve věrné, názorné imitaci zranění.

„Na maskování zranění jsem absolvovala týdenní školení v Praze," vyprávěla dětem Paulová. Pravidelně s kolegy připravuje ´zraněné´ pro soutěže mladých hlídek ČČK. „Tam dokážeme připravit i ukázku tepenného krvácení,  lýtka ukousnutého od psa, vyhřezlých střev či píchnutí od vosy." Kromě vizuálního pohledu mladé zdravotníky dokáží do inscenované situace vpravit i zvukové vjemy.

„Na jedné soutěži v Kolovči jsme měli figurantku, která velmi dobře hrála, že ji to bolí. Křičela venku tak silně, že jsme ji zřetelně slyšeli uvnitř budovy," vyprávěla Paulová.