Autora zná bezpočet čtenářů jako tvůrce komiksu Sedmikráskov, který se stal neodmyslitelnou součástí časopisu Čtyřlístek, ale má i samostatnou knižní podobu. „Komiksy a ilustrace Richarda Svitalského se objevují také v časopisech Šikulka, Junior 21. století, History Revue nebo Svět na dlani, ilustroval i knihy pro děti Po kolejích za pohádkou či Mína a Maxík letí balónem,“ zdůrazňují horšovskotýnští pořadatelé.

Ti připomínají i autorovu spolupráci s „otcem Čtyřlístku“ Jaroslavem Němečkem. Na příbězích už navždy oblíbených hrdinů Myšpulína, Bobíka, Fifinky a Pindi se podílí již patnáctým rokem. Magická vesnička Sedmikráskov oslavuje letos krásných třicet let.

close Richard Svitalský vystavuje v Horšovském Týně, který i osobitě výtvarně ztvárnil. info Zdroj: MKZ Horšovský Týn zoom_in Richard Svitalský vystavuje v Horšovském Týně, který i osobitě výtvarně ztvárnil.

Richard Svitalský kreslil však také zajíce Zazu pro televizi Nova a má rád černý i anglický humor. Jeho výstava v Horšovském Týně potrvá do 28. července.