Sbor, který dlouhá léta stagnoval, vzkřísili před pár lety místní mladí.

„Jsme malá vesnička, a když tady nebude fungovat alespoň jedna složka, nebude se tady vůbec nic dít. To jsme nechtěli, a proto jsme se pokusili hasičský sbor znovu vzkřísit," řekl starosta hyršovských hasičů Libor März.

To se povedlo a hasiči dostali za odměnu zrekonstruovanou hasičárnu.
„Budova nebyla v dobrém stavu. Nechali jsme ji zrekonstruovat za zhruba 140 tisíc korun, za dalších 85 tisíc jsme koupili nová vrata do hasičárny a upravili její okolí. Hyršovští nyní mají pěknou hasičárnu i s klubovnou, kterou si přáli. Věříme, že i to přispěje k rozvíjející se činnosti sboru," uvedl starosta Všerub, pod něž Hyršov spadá, Václav Bernard.

Kromě pěkné hasičárny zaplatil Městys místním hasičům ještě automobilovou stříkačku Iveco Magius za 135 tisíc korun.
„Proti Tatře 805 vyrobené v roce 1953 , kterou jsme měli, je to nádherná změna. Nová stříkačka má velké čerpadlo, které dokáže čerpat 3000 litrů vody za minutu. Navíc má velkou kabinu a úložný prostor, kam se vejde veškeré hasičské vybavení. Jsme za nové auto moc rádi," dodal März.

Křtu zrekonstruované hasičárny a nového auta se zúčastnili i hasiči okolních sborů, například z Kouta na Šumavě, Nové vsi, Kdyně a Všerub.
Hyršovští hasiči jsou v posledních letech velmi činní. Nejen že se účastní okrskových soutěží a pořádají v obci společenské akce, ale pokouší se založit družstvo mladých hasičů, což se zatím vyvíjí velmi nadějně.