„Práce postupují podle plánů, žádné zdržení nenastalo," popsal aktuální stav místostarosta Stanislav Antoš. Oprava musí být hotová do 30. června, neboť je to jedna z podmínek, která vyplývá ze smlouvy s poskytovatelem patnáctimilionové dotace – Regionálním operačním programem Jihozápad. Celkové náklady dosáhnou k 28 milionům korun.

Hvozd, který nyní tvoří jednu jedinou místnost, bude rozdělen do pěti pater s prosklenými podlahami.

Během července by se v něm měla otevřít galerie. „Část exponátů bude bude v přízemí, další na ochozech ve třech patrech nad sebou. Tematicky bude expozice zaměřena na historii města a pivovarnictví," uvedl Antoš.

Protože Hvozd nabídne jen omezené prostory, bude po dokončení rekonstrukce další části areálu přesunuta expozice o historii pivovarnictví do vhodnějších prostor.

„Teď nebudeme moci ve hvozdu vystavit například technologické vybavení pivovaru. Menší předměty umístíme do vitrín a na stěnách mohou být například historické fotky, obrazy, pivní etikety a podobně," vysvětlil místostarosta.

Vedení města počítá s tím, že hvozd bude otevřen hlavně během letní sezony.

„V zimních měsících by se špatně vytápěl. Uvažujeme, že by se mohl otevírat pro objednané prohlídky skupin nebo nějaké mimořádné koncerty a podobně," nastínil Antoš.

„Během rekonstrukce Hvozdu se opravuje střecha, zavádí instalace, přípojky, kotelna, topení, výtahy pro celou budovu, vzduchotechnika, požární zabezpečení, fasáda a vybudováno bude i sociální zařízení pro celý areál," shrnul probíhající stavební práce starosta Miroslav Mach.