Kvůli větší bezpečnosti se město Horšovský Týn rozhodlo přestavět křižovatku u fotbalového travnatého hřiště na kruhový objezd. „Křižovatka není právě bezpečná a kruhový objezd zmírní riziko dopravních nehod,“ uvedl místostarosta Horšovského Týna Václav Mothejzí s tím, že stavba kruhového objezdu by měla probíhat v letních měsících.

„Horšovský Týn je pouze spoluinvestorem, hlavním investorem akce je Správa a údržba silnic Domažlice.“ Ředitel domažlické SÚSky Josef Šimánek vidí v kruhovém objezdu spásu. „Jedině tak se zbrzdí auta, která jedou dolů do města. Kruhové objezdy mají bez diskuze zelenou,“ sdělil Šimánek s tím, že stavební povolení již získali. „Čekáme ale na rozhodnutí zřizovatele, tedy Krajské úřadu v Plzni, abychom mohli vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby.“

Kdy se s úpravami křižovatky začne, tedy není zatím jisté. „Pravděpodobně to bude po Anenské pouti,“ prohlásil Šimánek a dodal, že kruhový objezd by měli rádi hotový do konce září nebo začátku října. Přestavba křižovatky načas odřízne obyvatele sídliště od města. „Budeme se snažit co největší díl prací provést za částečné uzavírky, ale je jisté, že dojde i k úplné uzavírce,“ potvrdil Šimánek. Podobná situace nastala v Horšovském Týně před dvěma lety, kdy se náročně rekonstruoval hlavní průtah městem a uzavřena byla na nějakou dobu křižovatka pod zámkem. Objížďku přes okolní obce snášeli Horšovskotýnští s nevolí a hledali si zkratky přes pole.

Správa a údržba silnic počítá na první horšovskotýnský ´kruháč´ přibližně se dvanácti miliony korun. Celkové náklady na stavbu se ale pohybují kolem dvaceti milionů korun.