Tělovýchovná jednota Dynamo Horšovský Týn se do oprav pustila už v loňském roce, kdy na části bývalého škvárového hřiště začala stavět hřiště víceúčelové. Přitom požádala o dotaci na pokračování rekonstrukce. „Peníze jsme nedostali,“ informoval včera předseda Dynama Emil Hofman. TJ měla domluvu s radnicí, že v případě získání dotace přispěje město na opravy. „Další postup je, že nyní zažádá o dotaci samo město,“ sdělil starosta Horšovského Týna Josef Holeček.

„O nepřiznání dotace Dynamu víme zatím jen ústně, musíme počkat na oficiální vyjádření, abychom pak mohli podat novou žádost. Předpokládáme, že město by se na opravách podílelo přibližně 40%. V druhé etapě jde o položení umělého povrchu po celém zbytku fotbalového hřiště a náklady jsou odhadovány na zhruba 18 milionů korun.“

Takovou částku si město, které čekají velké výdají v rámci Čisté Radbuzy nemůže dovolit oželet. „Bude to finančně náročné, ale na rekonstrukci stadionu se podílet budeme. Musí se s tím něco udělat,“ dodal Holeček. Ve třetí etapě rekonstrukce chce TJ Dynamo opravit běžecké dráhy a v poslední fázi pak myslí na vybudování nového zázemí pro sportovce i veřejnost a dokončení tribun.