„Na činnost našich předchůdců se snažíme navázat. Snažíme se také vychovávat naše nástupce,“ řekl starosta sboru Petr Lahoda. Ani v Horšovském Týně by se hasiči neobešli bez pochopení rodinných příslušníků a podpory sponzorů. Tím největším je město, jehož zásluhou hasiči vloni získali novou cisternu CAS 24 Renault Midlum.

„Jsem rád, že vůz jenom nestojí v garáži a že se jeho pořízení vyplatilo. I když to na druhé straně znamená, že někdo potřebuje pomoc. Ale zase vím, že když jsou tam naši hasiči, bude pro záchranu zdraví a majetku uděláno maximum,“ pochválil při zahájení oslav starosta města Josef Holeček hasiče nastoupené před jejich zbrojnicí.

Oslavující hasiče přišel kromě kolegů z Domažlic, Hostouně, Kolovče a z dalších sborů pozdravit také páter Prchal a zástupce Okresního sdružení hasičů Václav Kalčík. Po oficiálních projevech se hasiči přesunuli na náměstí. Tady se seřadili a po krátké pauze se průvod v pořadí praporečníci, muzikanti ze Stavovanky, hasiči a hosté, vydal přes most do kostela sv. Apolináře.

Za průvodem, k němuž se cestou přidali i někteří z obyvatel města, pak jel červenobílý renault horšovskotýnských hasičů následován stejně hezkou moderní tatrovkou hasičů z Hostouně. 2007

Kde pomáhali:
  • 2007 - požár kravína v Miřkově,
  • 2006 – povodeň v Srbech, v Podhájí,
  • 2005 – povodeň v H. Týně, nehoda cisterny u Semošic,
  • 2004 – povodeň ve Vidicích, 2003 – požár pily v trhanově, povodeň H. Týn,
  • 2002 – požár pily v Holýšově, povodeň ve Staňkově, Švihově, Kralupech n. Vltavou,
  • 1998 – požár prskyřice v Bělé n. R..