„Nesprávná poloha obratlů způsobuje šíření nesprávných informací do jednotlivých orgánů a pak vznikají energetické bloky, zabraňují toku energie. Z toho plynou různé tělesné obtíže začínající od žlučníkových potíží, přes bolesti páteře až třeba po gynekologické potíže. Následky se totiž šíří z kloubů od prstů nohou až nahoru do oblasti čelisti a lebky,“ sdělila terapeutka a vysvětlila, že pro zdraví je důležité správné postavení pánve a nohou. To narušuje například i řízení auta či zvyk překřižovat nohy.

„´Dorn´ nenapravuje, ale pouze uvádí do pohybu za aktivní spolupráce klienta během přirozeného pohybu svalů obratle a klouby zpět do správné pozice. Na závěr pak dělám Breussovu masáž s energetickým ´dobíjením´ páteře a celého těla,“ dodala terapeutka. ´Dornem´ lze údajně napravovat úspěšně i skoliózu páteře, pomáhá při syndromu karpálních tunelů i takzvaného ischiasu. „Dokonce i některé typy srdečních arytmií,“ poznamenala Nová s tím, že zájemcům ráda poskytne bezplatné poradenství na telefonním čísle 777 180 401.

„Nutný je osobní kontakt. Klienta si musím prohlédnout a změřit délku končetin, postavení a sklon pánve a odhalit vadné postavení obratlů,“ vysvětlila. „Sama jsem si myslela, že mám záda v pořádku, ale po první manipulaci, kdy jsem Dornovu metodu sama podstoupila, odezněly lehčí bolesti hlavy, jsem se cítila stokrát lépe.“