Účastníci soutěžili v disciplínách štafeta CTIF, štafeta 4 x 60 metrů, štafeta požárních dvojic, požární útok a běh jednotlivců na 60 metrů s překážkami. Byli rozděleni do kategorií starší žáci a mladší žáci. Zvlášť soutěžili kluci a děvčata.

Během letošního ročníku okresního kola došlo k překonání hranice 40 jednotlivců na závodech (konkrétně 44 závodníků). „Dlouhodobá podpora přináší ovoce a vedoucí přichází této disciplíně na chuť, která v roce 2016 byla “mrtvá“ při mém přebírání pozice vedoucího OORM,“ říká jeden z pořadatelů Josef Hoffmann. Historicky poprvé se použila jednotná požární stříkačka pouze pro kategorii mladších. „Druhé historické prvenství je v použití jednotných proudnic pro požární útok, čímž společně s jednou mašinou chceme narovnat technické nerovnosti mezi týmy a podpořit vítěství talentu, nikoli techniky,“ doplňuje Hoffmann.

Na závěr bylo vyhlášeno okresní kolo Požární ochrany očima dětí. Vítězové postupují do krajského kola. Této soutěže se může zúčastnit jakékoliv dítě do 18 let. Po dlouhé stagnaci poč-tu kolektivů účastnících se hry Plamen se řady rozšířily o dva soutěžní týmy, a to z Folmavy a Starého Klíčova. Oba se zapojily velice dobře, a dokonce Folmava obsadila 3. místo v kategorii mladších v celkovém hodnocení.

„Po dlouhé době nám soutěž ukázala nedostatky a přehlížené problémy, a to jak z pozice štábu tak i kolektivů, ač za poslední léta se obě strany mnohonásobně zlepšily a jsou daleko ukázněnější. Za mě veliká omluva a ohromné uznání pro všechny účastníky. Slibuji, že s celou odbornou radou mládeže se budeme snažit udělat příští kolo lepší. Budeme rádi, když nám zachováte přízeň,“ dodává Hoffmann.

„Poděkování patří Hasičskému záchrannému sboru a Sboru dobrovolných hasičů Domažlice za technickou podporu, také rozhodčím za obětavou práci během celého dlouhého dne a štábu soutěže za výjimečně zvládnuté řízení soutěže při nepřízni osudu. Zvláštní poděkování patří senátorovi Janu Látkovi, jelikož byl jedním z mála iniciátorů a propagátorů jednotných požárních stříkaček pro soutěže dětí. Největší dík patří vedoucím, kteří nesou tíhu přípravy mladých hasičů, často společně s rodiči, a ne vždy nachází oporu ve svém okolí,“ uzavírá Josef Hoffmann.

Výsledky: Mladší kategorie: 1. Chodov, 2. Milavče, 3. Folmava, Starší: 1. Kdyně, Chodská Lhota, 3. Pocinovice.