„Stalo se již krásnou tradicí, že každoročně jedno podzimní odpoledne zve zastupitelstvo obce osobním pozváním starosty své starší spoluobčany k jednomu prostřenému stolu do Kulturního domu v Semněvicích," prohlásil starosta obce Josef Hálek. „Chceme tak vyjádřit svou úctu, která jim zaslouženě patří. Místa u stolu byla obsazena do posledního, přišel i nejstarší občan pan Friedrich Jaroslav ze Šlovic," dodal.

Občerstvení zajistila již tradičně učitelka Michaela Kazdová ze Základní a Odborné školy v Horšovském Týně se svými pomocnicemi Renatou a Katkou. K poslechu i tanci seniorům zahrál František Toman z Krchleb.

„Novinkou bylo vystoupení Hynka a Patrika Hradeckých, kteří si svým zpěvem a hrou na dudy a vozembouch získali pozornost i obdiv. Přítomní je odměnili hlasitým potleskem," popsal starosta. „Šestnáctiletý Hynek je finalistou celostátní soutěže Czechtalent 2014, mladší Patrik obsadil druhé místo v celostátní soutěži a získal tak titul Stříbrný zpěváček 2013 a první místo v soutěži Melodie 2014 v kategorii do 15 let," podotkl na adresu mladých hudebníků Hálek.

Na závěr poznamenal, že oslava Mezinárodního dne seniorů má nyní své pevné místo v kalendáři Semněvic vedle dalších mnoha akcí pořádaných v průběhu celého roku a je vítáno i očekáváno její další konání.