Nevšední dárek ke svým sobotním šestým narozeninám dostala Andrea Štěpánková z Trhanova. Na nedělní výstavě exotických pavouků v domažlickém městském kulturním středisku se po její ruce procházel sklípkan růžový velikosti malého morčátka.

Vše měla pod kontrolou organizátorka výstavy Theresa Vojtová, která ochlupeného pavouka přenášela i na různé části těla dalších zájemců o nevšední zážitek.

„Pokud je někdo nervózní, pavouk to vycítí a také se bojí. Pak vůbec neleze a čeká, co bude dál,“ říká Vojtová. Při naší návštěvě sklípkan vykazoval pohodu, protože byl k vidění ´při procházce´ na hlavě mladého hocha, po chvíli se promenádoval z jedné ruky přes ramena na druhou ruku usměvavého čtyřicátníka a v rychlém sledu s ním byli v přímém kontaktu i další návštěvníci atraktivní expozice.

Kromě sklípkanů byly v šedesáti vitrínách vystaveny i strašilky, škorpion, tisícinožka či švábi.

Největším exemplářem a hvězdou nedělní výstavy byl krab palmový, kterého návštěvníci mohli spatřit při krmení. U některých druhů pavouků probíhá krmení jen jednou za půl roku a pro návštěvníky tak jde o nevšední zážitek.