„Lidé byli báječní, neboť nosili různé potřebné věci. Přišli ti, které bych u humanitární sbírky ani nečekal,“ říká Martin Švejda, který byl u sbírky nejen přítomen, ale také ji spolu s Radkem Krýslem takzvaně ´při cestě´ na koncert Walda Gangu, v němž účinkují, odvezli přímo do postižené obce.

Zajímalo nás, jací lidé pomoc nosili.

„Nerad bych někoho zvláště vyzdvihoval, ale namátkou jmenuji alespoň tři dárce. Přišla slečna Jaroslava Pajerová z Rozvadova, která věnovala 500 korun a k tomu ještě pytel pro domácí mazlíčky a dvě tašky čistících prostředků. Paní Ivana Čapková musela přijít nadvakrát, neboť přinesla dvanáctikilogramový pytel krmných granulí a 15 plechovek papání. Do třetice bych zmínil paní Filipovou z domu s pečovatelskou službou. Z toho mála, co mají lidé v důchodu, se uskrovnila a přinesla do sbírky ponožky a tři konzervy,“ odpověděl Švejda s tím, že za zhruba čtyři hodiny sbírky byl potěšen, kolika lidem nejsou lhostejní ti, jimž povodeň vzala častokrát všechno.

Hostouňským se podařilo do Dětřichova odvézt věci za zhruba deset tisíc korun a předali také 1 700 korun v hotovosti.

„Všem, kteří se do sbírky zapojili, patří velké poděkování,“ zakončil Švejda. Organizátoři sbírky vše pečlivě zapisovali, takže soupis dárců a další fota najdete po rozkliknutí následujícího snímku.

Hostouňští sbírali povodňovou pomoc pro Dětřichov na Frýdlantsku.

Video z cesty muzikantů z Walda Gangu z Hostouně natočené bezprostředně před příjezdem do Dětřichova (asi 6 km před) a předáním povodňové sbírky najdete ZDE