Velký dluh, který mají vůči nejmladším obyvatelům, hodlají v dohledné době splatit v Hostouni. Je jím moderní dětské hřiště.

„Bude asfaltové, hodně odolné, aby mohlo sloužit nejen pro hraní fotbalu, hokeje a florbalu, ale i pro jízdu na kolečkových bruslích a údržba nebyla náročná. Nahradí současné staré hřiště mezi bytovkami v jižní části města, kde se děti scházejí, ale je tam teď jen tráva a udusaná zem," předesílá starosta Miroslav Rauch.

Na přípravě jeho stavby se už začíná pracovat. „Dochází už k překládání sítí, které provádí firma Praves," uvedl v pátek Deníku starosta.

„Chtěli bychom hřiště udělat do konce roku, ale je třeba tam přeložit inženýrské sítě, přemístit odtamtud zvony na tříděný odpad a také zděný sloupek s elektrickými rozvody," popisuje Rauch.

Dnešní plácek, kde si děti hrají, není velký, nové hřiště by mělo být rozměrnější.

„Délka hřiště bude 25 metrů a šířka 16 metrů. V rozpočtu na hřiště máme zatím vyčleněný milion a půl, možná bude i dražší," podotýká s tím, že hodně peněz takzvaně spolkne odvodnění plochy, nutné je také pod hřiště položit několik vrstev, aby se v prostoru nedržela voda. „Bude to hřiště na řadu let," doplňuje.

Hostouňští hodlají vybudovat v prostoru pro hry dětí nejen kvalitní asfaltový povrch, ale také hřiště vybavit.

„Bude tam všechno potřebné – koše na basket, brány na florbal či fotbálek," připomíná starosta.

Město zatím na zřízení místa pro hry dětí nežádalo o dotaci.

„Hřiště postavíme z vlastních prostředků. Chtěly ho prakticky všechny rodiny ze sídliště, které mají děti. Nejenže tu lidé byli za mnou na úřadě, ale sepsali také petici. Dokonce mi jejich děti nakreslily, jaké hřiště by si představovaly. Bylo to od nich hezké, proto jsme si řekli: Ano, hřiště uděláme. Cítili jsme, že slušné hřiště je skutečně třeba udělat," zakončuje Rauch.