Na domácí půdě se v žádném případě nepodlomila strachem kolena zástupcům našeho regionu z Hostouně, jejichž ústav byl zároveň pořadatelem 35. letní olympiády výchovných ústavů České republiky. Té se zúčastnili zástupci 13 zařízení.„Pomohlo nám to, že v posledním dni získali stříbrnou a bronzovou medaili v biatlonu mezi mladšími dorostenci Michal Fiala a Pavel Hodík, ve starších pak získal stříbro Stanislav Šťastný,“ uvedl Deníku tajemník olympiády Radek Bošek. K bodovému zisku, a tím i prvenství, přispěla také zlatá ´ hostouňská´ biatlonová štafeta.

Olympiáda, na které nechyběla nápaditá olympijská vlajka pořádajícího ústavu Hostouňských, byla ukončena na městském stadionu Střelnice v Domažlicích. Slavnostní atmosféru podtrhly svým vystoupením klatovské mažoretky. Úspěšní sportovci získali medaile, poháry, diplomy i věcné ceny.

Celkovým vítězem se stalo družstvo pořádající Hostouně, které převzalo pohár z rukou Věry Šaškové, referentky odboru školství Plzeňského kraje. Druhé místo pak obsadila Kutná Hora a třetí skončil další zástupce Plzeňského kraje Terešov.

Jak olympiádu hodnotí z hlediska pořadatelského i na základě dosažených výkonů a výsledků ředitel hostouňského ústavu? „Jsem rád, že se nám podařilo olympiádu zajistit a zvládnout pořadatelsky. Ještě větší radost mám však z našich kluků, kteří zvítězili s 283 body nad druhou Kutnou Horou, a to s obrovským náskokem 139 bodů. Je to velký sportovní úspěch,“ řekl Deníku Jan Vojta. Získali jeho sportovci nějakou zvláštní odměnu? „Dostali mimořádnou dovolenku na víkend, aby se mohli podívat domů. K tomu finanční dárek, aby měli dost peněz na cestu. Zároveň jsme je přede všemi vyhodnotili jako nejlepší sportovce našeho ústavu, čehož si velmi považují,“ dodal Vojta.