Ples, který oproti zvyklostem začínal již v 19.30 hodin, navštívilo asi 120 zábavy chtivých občanů. Tříčlenná karlovarská hudební skupina KV BAND dokázala svým repertoárem pobavit všechny věkové kategorie návštěvníků a výrazně přispěla ke zdaru celého plesu.

Městský ples v Poběžovicích.Zdroj: Vojtěch Kotlan

Hvězdou večera pak byla půvabná jednatřicetiletá rodačka z Ostravy, herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Steinerová. Ta účastníkům předvedla jak svůj krásný zpěv, tak i umění stepu a v několika lekcích pak naučila tance chtivé páry základům vybraných tanců, které vládly parketům ve třicátých létech minulého století. Na plese nemohla chybět dámská volenka, na kterou ve chvíli padla celá zásoba krásných barevných gerber.

Ilustrační foto.
Rozloučení se zimou. Bělští žáci přijdou do školy v pyžamech

Organizátoři nezapomněli ani na tombolu, která byla letos dvojí. Nejprve si návštěvníci zakoupili lístky, které podle čísla ihned vyhrávaly ceny podle přiloženého seznamu, a nutno podotknout, že každý lístek byl výherní. Poté byly v prodeji lístky do tomboly losované a výherci si ceny přebírali u pódia. Všechny ceny byly zajímavé, a úroveň tomboly byla tím pádem oproti zvyklostem velmi vysoká.

Městský ples v Poběžovicích.Zdroj: Vojtěch Kotlan

Zlatým hřebem večera bylo očekávané půlnoční překvapení, které pro návštěvníky připravili pracovníci městského úřadu a MKIS. Neslo se ve znamení televizních večerníčků a tak kromě „Večerníčka“ v autíčku si přítomní užili Křemílka s Vochomůrkou, Včelku Máju s Vilíkem, motýla Emanuela s Makovou panenkou, Macha a Šebestovou, Boba a Bobka, králíky z klobouku, či Pata a Mata. Pak následoval ještě pořad pro dospělé, ve kterém bylo k vidění i trochu erotiky, která snad po půlnoci už nikomu nevadila. Celé vystoupení sklízelo v průběhu i na závěr veliké ovace a bylo jasné, že se všem přítomným opravdu líbilo. Úsilí všech aktérů stejně jako při předchozích městských plesech tedy došlo opět zaslouženého ocenění.

Vzhledem k tomu, že karlovarská kapela měla zajištěné ubytování a nemusela tedy v noci nikam pospíchat, vydržela hrát a zpívat téměř do čtvrté hodiny ranní.

Autor: Vojtěch Kotlan

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ s Natálkou proběhlo v pátek v Městské knihovně ve Kdyni.
Zájem o velikonoční dílnu překonal očekávání