Právě teď, s blížícím se jarem, nastává období, kdy budou mít více práce.

„Máme celoroční smlouvy s firmami i domácnostmi. Nejvíce práce máme vždy před Vánocemi a na jaře. Pokud bychom neměli nasmlouvané firmy, neuživili bychom se. Domácnosti o naše služby nemají zájem v takovém rozsahu,“ říká majitel úklidové služby ve Kdyni Radek Čejka.

S jeho slovy souhlasí i Jindřiška Ruská z Holýšova.

„Pokud člověk nemá smlouvy s firmami, nemůže přežít. Mně se to stalo. Z firem v Holýšově mě vytlačili agentury. Zaměstnávala jsem devět lidí na plný a dva na částečný úvazek. Dnes se zabývám praním a mandlováním prádla a někdy si objednají úklid po malování starší lidé. Zájem je velmi malý. I tady se projevila krize, lidem zkrátka chybí peníze, tak si raději uklidí sami,“ říká Ruská.

Nejčastěji si lidé firmu objednávají na mytí oken. Zájem je i o kompletní úklid včetně čištění sedacích souprav.

A kolik stojí celkový úklid bytu například po malování?

„Cena nejde přesně vyčíslit. Záleží na velikosti bytu. Při celkovém úklidu po malování si účtuji 160 korun za metr čtvereční, takže průměrný byt stojí kolem dvou tisíc korun,“ dodává Ruská.

„Asi bych nesvěřila nikomu úklid svého bytu. Vždyť pro každého je důležitější uklidit něco jiného. Navíc se na jarní generální úklid každoročně celkem těším,“ řekla Gabriela Mrázková z Domažlic.