Tak nějak uvažovali Mířkovští, kteří o víkendu slavili Svatovítskou pouť.

„Před lety, když zemřel majitel hospody, získala objekt nějaká banka. Ta hospodu prodala zájemci z Tachovska a od té doby se potýkáme s problémem: věčně je zavřeno,“ předeslal starosta Mířkova Josef Bureš.

Místní se kvůli uzavření hospody nemají kde scházet ´ve velkém´. To se nyní změnilo, alespoň pro teplejší část roku. Letos o pouti měl na návsi premiéru nový červenobílý stan.

„Stavěli jsme ho poprvé, takže nám to trvalo dvě a půl hodiny. myslím, že příště bychom to mohli zvládnout v čase do dvou hodin,“ řekl nám velitel mířkovských hasičů Miroslav Lehner, který měl coby vyučený kuchař o pouti zároveň funkci vrchního opékače. A masíčko, to bylo!

„Stan rozhodně využijeme i mimo pouť. Je majetkem obecního úřadu a půjčit si ho mohou místní složky. Nebyl právě levný, ale dostali jsme na něj dotaci z Mikroregionu Sedmihoří, jehož jsme členy,“ neprozradil nám sumu starosta Bureš.

Sobotní odpoledne v Mířkově zpříjemnily nejen pouťové atrakce, ale také Zdeněk Kvasnička z Horšovského Týna, který vyhrával a zpíval ve stanu. Hned vedle něj si na své přišly mlsné jazýčky a vyschlá hrdla poutníků, kteří se sešli v hojném počtu.