Horšovský Týn se rozhodl už podruhé vyčlenit část svého rozpočtu na tzv. participativní rozpočet. Letos se mezi projekty od obyvatel města rozdělí půl milionu korun.

„Chcete záhon mezi bytovkami, herní prvky na chodníku, rozkvetlé kruhové objezdy, pítko, stojan na kola, zastínit dětské hřiště, umístit lavičky na oblíbených místech apod.“ uvádí město příklady projektů. Pokud vám výčet několika možností vnuknul nápad na zvelebení veřejného prostoru, stačí váš projekt přihlásit pomocí vyplněného formuláře emailem, datovou schránkou či na podatelně městského úřadu.

Součástí návrhu by měl být kromě popisu a předpokládaného rozpočtu také náčrtek či plánek, případně fotografie místa, a kontakt na podavatele. Pokud můžete při realizaci projektu sami pomoci, ať jako pracovní síla nebo dodáním materiálu, nezapomeňte tuto informaci uvést.

Odemykání České studánky.
Přes 300 lidí odemklo Českou studánku. Začala tak hlavní turistická sezona

Návrhy je nutné poslat do konce června, město pak jednou měsíčně projekty vyhodnotí. "Budou vyhodnocovány v pořadí, v jakém byly doručeny, až do vyčerpání rozpočtu," uvádí město. Se svým nápadem tedy neotálejte.

Při vyhodnocování projektu město kontaktuje jeho navrhovatele a upřesní se detaily celé akce. O projektu následně rozhodne rada města, výsledek jednání poté dá vědět i podavateli. V případě přijetí vašeho návrhu už pak nic nebude bránit jeho realizaci nebude, hotovo by mělo být do konce roku.