Horšovskotýnští policisté se vrátili z dočasného exilu. Přibližně před měsícem byli nuceni opustit budovu Obvodního oddělení Policie ČR na náměstí v Horšovském Týně. Donutil je k tomu špatný technický stav objektu, který už nadále nebyl bezpečný.

Příslušníci z horšovskotýnského oddělení se provizorně přestěhovali do Domažlic, do areálu tamního územního odboru v ulici Kosmonautů.

Vedení odboru následně zahájilo jednání s vedením města o možnostech nového umístění obvodního oddělení.
„Druhou možností bylo, že by policisté dohlíželi na Horšovský Týn ze služebny v Domažlicích. To by se nám samozřejmě nelíbilo, chceme, aby policisté byli tady ve městě," prohlásil již dříve starosta města Josef Holeček.

V současné době je již zajištěn náhradní prostor v Horšovském Týně, kam se tamní policisté nastěhovali. Své útočiště nalezli v přízemní budově v ulici Dobrovského č. p. 254.

Zde mají policisté vytvořené alespoň dočasné zázemí a zde také přijímají osobní oznámení občanů.

„Telefonní číslo na obvodní oddělení zůstává nezměněno – 974 331 710," poznamenala tisková mluvčí policistů Dagmar Brožová. „V případě nepřítomnosti policistů je v naléhavých případech možno zanechat vzkaz na záznamníku, případně zatelefonovat na bezplatnou tísňovou linku 158," dodala.