Ten se v Moravskoslezském regionu konal již podeváté a horšovskotýnští florbalisté na místní Štěrkovně navázali na svoji premiérovou účast z roku 2016.

Letního florbalového turnaje trojic se o víkendu 3. a 4. srpna zúčastnilo 64 mužských a 16 ženských týmů. Skvadra ve složení Zdeněk Pivoňka, Marek Podlipský, Jan Šimůnek, Tomáš Havlíček, Ondřej Stach a Petr Eibisch v prvním zápase remizovala s The Punishers 4:4, poté s Nahoru Dolů utržila debakl 1:8, ale vítězstvím nad Rotujícími celery poměrem 5:4 si zajistila postup do sobotního předkola vyřazovací části. Systém soutěže byl rozdělen do dvoudenního bloku, kdy v sobotu se odehrávaly klání v základních skupinách, v sobotu přes předkolo a play off dospěl turnaj až k bojům o medaile.

V předkole si výborně sehraný tým poradil s FBC Tigers 6:3, ale v další fázi již nestačil na tým G5, kterému v přestřelce podlehl 5:8. Přemožitelé horšovskotýnských borců nakonec dokráčeli až do finále, kde nestačili na IBF Falus.

„Turnaj jsme si moc užili na hřišti i mimo něj. Bavili jsme se nejen s hokejkami, ale i na místním koupáku a skvělou atmosféru turnaji dodávala i hudební kulisa. V zápasech padalo hodně branek, což muselo potěšit i diváky,“ zhodnotil za družstvo FBC GO – GO Horšovský Týn Marek Podlipský.

Florbaloví mágové z Horšovského Týna nyní již poctivě pokračují v letní přípravě na nadcházející sezónu.

Ondřej Váchal