Ještě o jeden tým méně než vloni zaznamenali v sobotu horšovskotýnští hasiči jako pořadatelé okrskové soutěže v požárním sportu. Zúčastnilo se jí šest mužských a dvě ženská družstva.

„Na podmínky, které mají sbory v našem okrsku, je účast ještě dobrá,“ uvedl starosta pořádajícího sboru Petr Lahoda.

Soutěž se již podruhé konala na zmodernizovaném městském stadionu s umělou dráhou v Masarykově ulici a hasiče čekal běh na 100 m s překážkami, štafeta 4×100 m a požární útok. Pokoušeli jsme se zjistit tip na vítěze.

„V mužské kategorii si to nedovolím odhadnout, v ženské vyhraje Plastik,“ vyjádřil se po našem naléhání Lahoda.

Využili jsme chvilku při přestavování překážek pro ženy a oslovili nejstaršího soutěžícího. „V říjnu mi bude 47 let a hasičině se věnuji 28 let, první závody jsem běžel v roce 1983 ještě za Plastimat Horšovský Týn,“ uvedl Pavel Prošek s tím, že závodění ho stále baví, je v místní výjezdové jednotce a má radost, že má týnský sbor následovníky v mladých hasičích.

Na okrskové soutěži se představily dokonce dva místní mladé týmy, které předvedly požární útok, jen tak mimo soutěž.

„Do kroužku chodí celkem 21 dětí, bereme děvčata a chlapce od 6 let a mému nejmladšímu svěřenci je sedm let,“ upřesnila k horšovskotýnské ´budoucnosti´ vedoucí mladých hasičů Blanka Triščová.

V teplém slunečném počasí neponechali nic náhodě Oplotečtí, kteří byli sice pátí na překážkách a čtvrtí ve štafetě, ale nejlepší útok je vynesl na vítěznou příčku.

Dvakrát druhé a jednou třetí pořadí stačilo mužům Plastiku na stříbro.

Z hasičské soutěže okrsku SDH č. 6 v Horšovském Týně.

Třetí místo vybojovali hasiči z Věvrova, kteří zvítězili v překážkách i štafetě, avšak snažení jim pokazil ´bramborový´ útok.

V ženské kategorii tradičně neponechaly nic náhodě ženy z Plastiku, soutěže se se ctí zúčastnily ženy ze Semošic.