Město má za sebou svou největší kulturní akci – Anenskou pouť. Zatímco dole u řeky řádily klasické pouťové atrakce, na náměstí probíhalo páteční rockování. První den několikadenní městské slavnosti přinesl tzv. "páteční rockování". Představila se pražská skupina Hodiny, po nich další rock-n-rollová partička - kapela Vojty Kotka, TH!S, která inklinuje k rocku 70. let. Tak jak se zkrátka dělal tenkrát. Hudební inspiraci tak například nachází i u Motorhead, o čemž svědčí i jejich hit L (Lemmy), který je podle člena právě kapely Motorhead, a ke které natočili i svůj druhý videoklip.

Prostor pod podiem se během Kotkova koncertu začal plnit a když od sedmi hodin vystoupil Ben Cristovao, nebylo na náměstí k hnutí. Rozvášnil davy svých fanynek jaksepatří. Dokonce byl překvapen, že už nemá čas na další songy a bude muset své vystoupení ukončit, aby uvolnil místo skvělému revivalu skupiny The Doors. V ní mohli za mikrofonem posluchači poznat herce Pavla Baťka, kterého mnozí znají ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, První republika nebo Ohnivé kuře, kde vařil pod jménem Robert Dražan.

Všichni interpreti do jednoho si ve svém zázemí chválili chodské koláče. "Jsou opravdu výborné, neměl bych se jimi tak cpát, ale člověk neodolá," popsal se smíchem Pavel Batěk před koncertem. "Co mne však na dnešním programu zamrzelo, že jsem netušil, že zde hraje Vojta Kotek s kapelou. Slyšel jsem jejich koncert až na zámek a že jde o ně jsem zjistil až tady, když jsem potkal Vojtu," řekl Batěk. I klukům z Th!s se v pátek hrálo v Horšovském Týně navzdory únavnému vedru dobře. Koláče si rovněž chválili. "Vezeme si dokonce sebou," pochlubil se Vojta.

Páteční večer s revivalovou hudbou navíc doprovázelo zatmění Měsíce, které se dalo pozorovat přímo z historického náměstí. To byla perfektní tečka pátečního programu věhlasné horšovskotýnské Anenské pouti.

Několikadenní, kulturou nabitá tradiční pouť přitáhla velké množství lidí. Někteří pouti zůstávají věrni už několikátou sezónu. Jednou z přívrženkyň je i Nikola Válková ze Kdyně. „Anenskou pouť navštěvujeme tři roky po sobě pravidelně. Tentokrát je tady mnohem více lidí. Zřejmě díky osobnostem jako je Ewa a Ben,“ okomentovala pouť Nikola, která vyzdvihla perfektní počasí a stánky s kvalitní kávou, tzv. Kafekárou, která stála ve stylovém karavanu na náměstí. „Opravdu byl dobrý výběr účinkujících, ale žalostný nedostatek míst k sezení. Snad se příští rok podaří organizátorům tento problém vyřešit,“ dodala na závěr Válková.

Skrz tradiční stánky a historický trh se zájemci příjemnou procházkou historickým městem mohli dostat až k hojně navštěvované Chovatelské výstavě, kde děti lákala například přítomnost velblouda, na kterém se mohly projet, či zakrslí králíčci Teddy. Chlupáčci totiž hráli na strunu roztomilosti.

Za zmínku stál i dětský doprovodný program. Dítka se mohly pobavit různými pohádkovými vystoupeními, vodníky či jinými okostýmovanými postavičkami.

Pouť přinesla spoustu lákadel, teď je na čase si na chvíli odpočinout, než se organizátoři vrhnou do jejího dalšího ročníku.