Pochoutka, která nemá nikde jinde obdoby, to jsou chodské koláče. Bez nich se nemůže obejít žádná pouť, tedy ani ta Vavřinecká. A protože při ní probíhají současně i Chodské slavnosti, mohou návštěvníci našeho regionu vzácně ochutnat nejen koláče z Dolního Chodska, ale také ty z Horního Chodska.

Koláče obě zmíněné části chodského regionu odlišují podobně jako kroje, které se v nich nosí. A zatímco Dolní Chodsko včetně Domažlic bylo vždy považováno za kraj bohatší, což se projevilo i na krojích a koláčích, Horní Chodsko naopak bylo chudší.

Koláče ze obou částí Chodska se liší hlavně tím, že se při jejich zdobení na Horním Chodsku tvaroh pouze merhuje stejně jako povidla a mák, zatímco stejná pochoutka má na Dolním Chodsku tvaroh namazaný po celém povrchu, až na něj se pak zdobí koláč mákem a povidly.

Pokud byste si chtěli koláče upéct, nezáleží pouze na receptu, ale hlavně je důležité, jak se vám podaří zpracovat a nechat vykynout těsto. To je dobré během kynutí několikrát prodělat.

Po dostatečném vykynutí tvopříme z těsta bochánky o hmotnosti 20–22 dkg (dle použitého receptu) a znovu necháme kynout. Po vykynutí vyválíme a vložíme na vymaštěné kulaté pečicí papíry velikosti talíře. Okraje potřeme rozšlehaným vejcem a začneme zdobit.

Hornochodské koláče pečeme v troubě vyhřáté na 200 °C přibližně 14 minut (záleží na typu trouby), dolnochodské o něco déle. Po upečení koláče můžeme pokapat šlehačkou s přídavkem rumu a vanilky, déle vydrží čerstvé. Také je cukrujeme.

Koláče Horní Chodsko

Jak se připravují a zdobí koláče na Horním Chodsku.SUROVINY

na těsto: 1 kg polohrubé mouky, 20 dkg cukru, 20 dkg tuku, 6 dkg droždí, 1 dkg soli, 4 žloutky, olej, 1/2 l mléka
povidlové zdobení: 75 dkg povidel (mohou být švestková a část jablečných), trochu rumu, mletý hřebíček, cukr dle chuti
tvarohové zdobení: 1,5 kg tvarohu, 30 dkg moučkového cukru, 20 dkg másla, 2 vanilkové cukry, ze 4 bílků sníh, 1/2 šlehačky
makové zdobení: 35 dkg máku, cukr podle chuti, olej. Spaříme horkou vodou, necháme vychladnout a do studeného rozmícháme 1 vejce a přidáme olej.
Pozn.: na jeden koláč odvažujeme 22 dkg vykynutého těsta.

Koláče Dolní Chodsko

Příprava a zdobení koláčů na Dolním Chodsku.SUROVINY

na těsto: 1 kg polohrubé mouky, 20 dkg cukr krystal, 25 dkg tuku (polovina Hera, polovina máslo), 7 dkg droždí, 1 lžička soli, 7 vajec (z bílků ušlehat sníh) 125 ml šlehačky, 2 lžíce oleje, vanilkový cukr, citronová kůra, 3 lžíce rumu, muškátový květ, mléko dle potřeby
tvarohové zdobení: 1,5 kg tvarohu, 30 dkg cukru, 1/8 másla, 125 ml šlehačky, 1 vanilkový cukr, trochu rumu, citronová kůra, 2 vejce (bílky lze ušlehat)
makové zdobení: 30 dkg umletého máku, přidáme cukr podle chuti a hrst polohrubé mouky (spaříme vodou), Do vychladlého přidáme vejce, 2 lžíce másla , lze přidat skořici a umletý hřebíček
povidlové zdobení: povidla (přibližně tolik, co máku) umeleme na masovém strojku, aby byla bez kousků, přidáme rum, případně koření
Pozn.: na jeden koláč odvažujeme přibližně 20 dkg těsta.