I přes veškeré úsilí stodola lehla popelem.

„Při příjezdu hasičů už hořela stodola v plném rozsahu a na střeše obytné části začaly praskat tašky. Hasičům se podařilo  uchránit před ohněm obytnou část. Vodu museli na místo požáru dopravovat kyvadlově z řeky Radbuzy. Příčina požáru je v tuto chvíli v šetření, škody byly předběžně vyčísleny na 400 tisíc korun," řekla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Aby hasební látka neponičila vybavení domu, vynosili hasiči elektrospotřebiče a další zařízení domácnosti, které  přenesli do sousedního domu.
Ačkoliv příčina požáru není ještě stanovena, vše nasvědčuje tomu, že nešlo o úmyslné zapálení.

Dvě hodiny před vypuknutím požáru svařoval třiačtyřicetiletý majitel objektu ve stodole rámy přívěsného vozíku. Po ukončení práce chvíli čekal a pak vychladlé spáry zalil vodou. Ochladil i hliněnou podlahu. Když ze stodoly odcházel, bylo všechno v pořádku. Stodolu zamkl a odešel domů.

Kolem osmé večeri vyrušil muže štěkot psa. Když vyšel ven viděl, že se ze stodoly valí dým. Stodolu odemkl, a když vešel dovnitř uviděl, že hoří v místě, kde je umístěna čistička odpadních vod.

Nešťastný majitel se nejdříve pokoušel dostat požár pod kontrolu vlastními silami, to se mu však nepodařilo, proto zavolal na pomoc hasiče. „Během požáru nebyl nikdo zraněn. Rodina nepožádala ani o lékařské ošetření," sdělila k případu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.