„Urodilo se, pouze všechno „šlo“ předčasně. Na výstavě jsou k vidění výpěstky členů naší organizace, ale třeba i rukodělné práce, máme tu také místní i „přespolní“ prodejce, například jablka a mošty z Nebílov, holandské sýry, sušené maso, perníčky, med a podobně. S výstavou nám pomáhají také členové sousední organizace ze Staňkova, kteří nám dodávají květiny, hlavně jiřiny,“ shrnul předseda holýšovských zahrádkářů Jiří Martínek.

Jednou z vystavujících byla Zdeňka Šťastná, „Sice už mě bolí kolena, takže se musím trochu krotit, ale zahrádka mě baví,“ smála se. „Zahrádku mám malou, jen kolem baráku, mám tam nějaká rajčata, jahody, angrešt, rybíz, od každého něco hlavně pro vnoučata, aby měla co trhat,“ dodala.

Pravidelnou návštěvnicí zahrádkářských výstav je Ludmila Štanglová z Holýšova. „Chodím pravidelně a výstavy se mi líbí. Vystavuje tady i vnuk. Chodí na zemědělskou školu a moc ho to baví. Máme u chaty pole, tak na něm měl letos pšenici a brambory, které tady právě vystavuje,“ pochlubila se seniorka.

Holýšovská organizace Českého svazu zahrádkářů má třiašedesát členů. „Každoročně pořádáme tři výstavy. Kromě této ještě vánoční, tam míváme hlavně různé vánoční dekorace, a velikonoční, tam zase prodáváme sadbové brambory, sazenice nebo třeba ruční nářadí. Každý rok uspořádáme také nejméně jeden zájezd, v říjnu máme podzimní zábavu, moštujeme, je toho dost,“ přiblížil aktivity holýšovských zahrádkářů Martínek.