Horké letní dny svádějí ke koupání pod širým nebem. Ani obyvatelé měst však nemají vždy možnost si v blízkosti obydlí zaplavat a zchladit se.

Mezi ty, kteří volají po vlastním koupališti, jsou i Holýšovští. V současné době je pro řadu obyvatel města nejsnadnějším řešením šestikilometrový výlet na přírodní koupaliště v Hradci u Stoda.

„Koupaliště bychom chtěli opravdu moc, připomenu si to každé léto, když se udělají taková vedra," tvrdí obyvatel Zdeněk Varga. „Ten návrh, co představila radnice, vypadá jako hodně luxusní záležitost, která by sem určitě přitáhla i spoustu lidí z okolí," dodal.
Projekt pro výstavbu nového venkovního koupaliště již totiž Holýšovští mají. Připravilo ho minulé vedení města.

Jako nejvhodnější lokalita byl vybrán areál bývalého tankodromu. Podle projektu z ateliéru Sladký & Partners by rekreační areál koupaliště obsahoval vodní plochu zhruba 400 metrů čtverečních v drahé, ale snadněji udržovatelné nerezové vaně, hygienické zázemí, recepci, stanoviště plavčíka, občerstvení, doprovodné sportovní plochy jako například plážové volejbalové hřiště a atrakce spíše pro děti. Lákadlem by mohl být i dlouhý tobogán.

Denní kapacita rekreačního areálu by měla být maximálně 600 lidí. Vodní nádrž s půdorysem 25 x 15 m a hloubkou 1,25 metru by byla členěna na různé zóny, ať už jde o rekreační prostor s masážními lavicemi, dvě plavecké dráhy dlouhé 25 metrů nebo skákací bloky a brouzdaliště. V okolí koupaliště by byla parkovací místa i dostatek prostoru pro budoucí rozvoj rekreačního areálu, například vybudování chatek.

Plány na koupaliště mají Holýšovští tedy velkolepé, jejich realizace se ale zřejmě jen tak nedočkají.

„Koupaliště chceme. Projekt je připraven, naši předchůdci na něj vynaložili peníze i úsilí, ale v současné době má město prostě jiné priority," uvedl starosta města Jan Mendřec. „V současné době jen hledáme možnosti, jak takovou stavbu vůbec ufinancovat," dodal.

Koupaliště by totiž mohlo vyjít až na přibližně padesát milionů korun.