Dolní Kamenice je blízkým sousedem Holýšova a řada obyvatel se z jedné obce do druhé vydává pěšky nebo na kole, ať už s nějakým cílem nebo pouze na procházku.

Na přibližně kilometr dlouhé silnici třetí třídy však chybí chodník.

„Někdy je tam opravdu hodně dopravy a pro chodce to může být nebezpečné. Po té silnici chodí spousta lidí pěšky, i děti. Já sám tam občas jezdím na kole a popravdě má člověk strach, když se na té úzké cestě musí vyhýbat autům, zvláště těm větším," říká starosta Holýšova Jan Mendřec. „A když byl uzavřen most ve Staňkově, spousta automobilů uzavírku objížděla právě po této silnici a to byl opravdu hrozný provoz," vzpomíná.

Vedení města by proto při silnici mezi Holýšovem a Kamenicí chtělo vybudovat chodník.

„Kromě toho, že by se zvýšila bezpečnost chodců, by tak vzniklo, myslím, i pěkné místo k procházce," podotkl Mendřec.

Zdeněk Šubrt bydlí v Holýšově nedaleko cesty na Kamenici a chodník by uvítal.

„Určitě to není špatný nápad. Nemyslím si, že by cesta podél té silnice byla zas tak nebezpečná, leda tak v noci. Ale rozhodně by to s chodníkem bylo příjemnější. Jen doufám, že tady nebudeme muset dva roky trpět armádu buldozerů," řekl.

Stavba chodníku včetně jednoho nového můstku by podle starosty měla vyjít na necelých pět milionů korun. Do 29. dubna může holýšovská radnice podat žádost o dotaci. Příspěvek z Integrovaného regionálního operačního programu by přitom mohl pokrýt až devadesát procent nákladů.