Důležitou akcí je bezesporu digitalizace holýšovského kina. Před zánikem ho zachrání modernizace za téměř sedm set tisíc korun a diváci by si tak mohli užívat projekci filmů ve 3D už koncem května.

Vedení města investuje také přibližně jeden a půl milionu korun do rekonstrukce ordinace rehabilitace tamního zdravotnického střediska.

Holýšovští chtějí samozřejmě i letos pokračovat v opravách silnic a chodníků – přibližně dva miliony korun by měli investovat do rekonstrukce komunikací v obytné zóně Na Terasách, čtyři miliony pak do opravy částí ulic Táborová a Sokolovská. Pro místní komunikace pod základní školou jsou připraveny přibližně dva miliony korun.

Samotná škola se pak může těšit zejména na novou jídelnu za zhruba půl milionu korun, mateřská škola pak opravu vnitřní vodoinstalace.

Chystaná je na letošní rok také výstavba nového sběrného dvora v areálu bývalého bytového družstva v lokalitě Na Výhledech. „Ta by měla přijít na přibližně na tři a půl milionu korun a v dalších etapách bychom tam následně chtěli kompletně přesunout i technické služby města," poznamenal starosta Pazour.

Holýšovští si také pořídí zbrusu nový zametací vůz za tři a půl milionu, na který by měli získat devadesátiprocentní dotaci. Čtyři až pět milionů korun město letos investuje do nákupu pozemků, v ideálním případě by se letos mohlo začít i s výstavbou dlouho plánovaného muzea.

Rozpočet města na letošní rok má v příjmové části 72 milionů 382 tisíc korun, výdaje jsou pak 81 milionů a 720 tisíc korun. Chybějících devět milionů korun město dofinancuje ze svých rezerv. Z rezerv také uhradí 4 miliony 662 tisíc korun jako splátky přijatých půjček.