Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holýšovští ornitologové zhodnotili uplynulý rok

Holýšov, Dolní Kamenice – Milovníky ptactva z Holýšovska sdružuje už léta tamní ornitologický klub.Jeho členové se nyní sešli na 15. výroční valné hromadě, aby zhodnotili uplynulý rok. Učinili tak jako vždy v hospodě v Dolní Kamenici.

8.2.2014
SDÍLEJ:

Výroční valná hromada ornitologů.Foto: P. Růžek

Po přivítání všech účastníků předseda klubu Libor Schröpfer přednesl zprávu o činnosti klubu v roce 2013.
Přítomné seznámil s výzkumnými programy, kterým se klub pravidelně věnuje, například sledování hnízdní biologie ťuhýka obecného v okolí Holýšova, zimní liniové sčítání dravců, vizuální sledování tahu ptáků v okolí Holýšova či kroužkování ptáků.

Dále se klub věnuje například posilování a stabilizaci hnízdní populace sýce rousného a sledování jeho hnízdní biologie v okolí Holýšova a také ochraně lesních porostů vyvěšováním hnízdních budek pro drobné pěvce.

„Při práci s veřejností jsme se v průběhu kalendářního roku snažili o maximální publicitu pro všechny naše aktivity. Pořádali jsme dvě velké akce pro veřejnost. Vítání ptačího zpěvu 2013 v Holýšově, kde se sešlo celkem 10 účastníků na krátkou procházku podél řeky Radbuzy a po staré tankové cestě," informoval Schröpfer. „V říjnu proběhl ve spolupráci s Českou společností ornitologickou tradiční Festival ptactva na Jivjanských rybnících. Za příznivého počasí se nás nakonec sešlo 18, viděli jsme zajímavé druhy ptáků, u opékání buřtů jsme si pěkně popovídali, rozdali si ochranářskou i ornitologickou literaturu a slíbili si, že se za rok zase sejdeme," dodal.

Zmíněna byla i speciální ornitologická knihovna, která má ve svém fondu celkem 1050 knih, 670 sborníků a 270 ornitologických a 185 přírodovědných časopisů. Připomněl rovněž klubový časopis Sluka, jehož 9. číslo se právě připravuje.

Zprávu o hospodaření poté přednesla pokladní klubu Schröpferová a poté následoval krátký přehled událostí za uplynulý rok, který podal místopředseda Pavel Růžek s mnoha zajímavými fotografiemi.
„Následovala hlavní přednáška Markéty Novákové – Klíšťata u ptáků. Byla velmi zajímavá a dozvěděli jsme se nové informace o tomto druhu cizopasníků. Následoval blok přednášek od našich přátel ze severních Čech, ať již to byly odchyty na výsypkách hnědouhelných dolů, po krátkém občerstvení přednáška o odchytech čečetek v Krušných horách, anebo poslední čečetka zimní nebo tmavá (o rozlišení nově rozděleného druhu)," popsal další část programu Pavel Růžek.

Součástí byly také volby do výboru na roky 2014 až 2017, kdy byl opět zvolen výbor ve stejném složení.
„Letošní valná hromada, která byla nabitá přednáškami, se velmi vydařila a nezbývá než poděkovat všem, kdo se podílejí na činnosti našeho klubu a ochraně přírody," připomenul Růžek. „Zároveň poděkování patří mladé generaci, která má o ornitologii zájem. Objevují se nové tváře a to je velmi přínosné a potěšitelné," dodal spokojeně na závěr. 

Autor: Stanislav Šebek

8.2.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Mladík řídil bez řidičáku

Ilustrační foto.

Opilec tankoval ve Vránově bez placení

Planý poplach v domažlické pobočce České spořitelny

Domažlice – V úterý odpoledne zasahovali domažličtí hasiči v budově České spořitelny v ulici Msgre B. Staška.

VÍME PRVNÍ

Opět žhář. V Poběžovicích hořelo další auto

Poběžovice – Ve středu ráno mezi 5.15 a 5.40 hod. neznámý pachatel úmyslně zapálil dodávku Fiat Ducato na volně přístupném prostoru v Poběžovicích nedaleko místní školy. Podle informací Deníku se na místě našel hadr se zbytky zápalné látky. Vůz má patřit romskému majiteli.

Bělští si v Kolkovně užili jubilejní Country večer

Bělá nad Radbuzou – Posezení při country muzice je v Bělé poměrně častý způsob zábavy.

Před 90 lety zemřel lékař Josef Thomayer

Trhanov – Právě dnes, ve středu 18. října si připomínáme 90. výročí úmrtí lékaře, spisovatele a vysokoškolského pedagoga, trhanovského rodáka MUDr. Josefa Thomayera.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení