Po několika letech se obyvatelé Ruské ulice v Holýšově dočkali nové silnice.

„Ulice byla v dezolátním stavu. Občané si právem stěžovali a proto byla letos v červnu zahájena její rozsáhlá rekonstrukce,“ uvedla místostarostka města Hana Valachovičová. Došlo zde k úpravě povrchu místní komunikace v délce 306 metrů. Dále ulice pokračuje směrem na Višňovku, kde bylo upraveno dalších 210 metrů silnice. Projekt zahrnoval i rozsáhlé úpravy parkovacích míst a vybudovány byly i další velké parkovací plochy. „V této lokalitě byl značný problém s parkováním aut na místech veřejné zeleně, což nám připomínali občané i při akci Den s Deníkem v našem městě,“ dodala Valachovičová.

Celková částka, kterou na rekonstrukci město uvolnilo z vlastního rozpoču, dosáhla 6 200 000 korun. Nově vyhlížející Ruská ulice je dílem firmy Strabag, se kterou byl zadavatel práce, tedy město Holýšov, velice spokojen. Práce byly započaty v červnu a o tři měsíce později, kdy byla celá rekonstrukce dokončena, nebyla ulice téměř k poznání. Po několika letech přestala vypadat jako tankodrom.

Slavnostního otevření se zúčastnil starosta města Holýšov Antonín Pazour, který přestřihl pásku a uvedl tak zrekonstruovanou ulici do provozu, spolu s oblastním ředitelem firmy Strabag Pavlem Klasem. Nechyběli zde ani spokojení obyvatelé Ruské ulice.

„Bydlím tady už třiačtyřicet let. Silnice tu byla tak hrozná, že když mě sem někdo vezl, ptal se mě, jestli tudy nejezdí tanky. Vypadalo to tady jako v Rusku, ale je to jenom Ruská ulice,“ uvedla s úsměvem jedna z obyvatelek domu číslo 338.

Holýšov čekají v příštím roce ještě další velké změny. „Doděláváme plot kolem školy, který bude stát přes milion korun. Je to počátek realizace, která je naplánovaná na tři roky. Až bude oploceno, začneme budovat dětské hřiště pro školu a v dalších etapách chceme pokračovat ve výstavbě nového atletického hřiště, kde nebudou chybět tribuny, in–line dráhy a u–rampa,“ řekla Deníku místostarostka Holýšova.

V lednu 2009 začnou Holýšovští se zateplováním budovy školy. K tomuto účelu jim byla poskytnuta dotace z ministerstva životního prostředí ve výši 17 milionů korun. Z vlastních zdrojů zaplatí město ještě šest milionů korun. Zateplení školy má být dokončené v prosinci 2009 . „Dále nás ještě čeká rekonstrukce náměstí 5. května a výstavba nové radnice. Na obě akce už máme schválené dotace,“ dodala Valachovičová.