Koupaliště. Místo, kde by si člověk mohl zaplavat a zchladit se v parných letních dnech, Holýšovským už dlouho citelně chybí. Některé zahrady rodinných domků sice zdobí vlastní bazény, obyvatelé sídliště však za koupáním mimo vlastní vanu musejí dojíždět. To by se však do dvou let mohlo změnit.

„Na podzim chceme začít vytipovávat lokality, kde by mohlo stát nové koupaliště," říká starosta města Antonín Pazour s tím, že v zimě potom bude vedení Holýšova schvalovat i územní plán, ve kterém koupaliště chybět nebude. „Máme už rámcovou studii, která vychází ze zkušeností ostatních měst podobné velikosti. Šlo by o venkovní bazén s příslušenstvím, parkovacími místy i s prostorem pro jeho další případný rozvoj. Vybudovat bychom ho chtěli v roce 2014," dodává starosta.

Pro řadu Holýšovských je zatím nejsnadnějším řešením zajet si na přírodní koupaliště v lomu v Hradci u Stoda, které je vzdálené kolem šesti kilometrů.

„V létě tam s dětmi jezdíme asi nejčastěji," říká Martina Krubertová.  „Je to blízko a je tam hezky. Jet ale někam jinam, třeba do Plzně do bazénu, to už by se nám nevyplatilo. Každopádně koupaliště přímo v Holýšově by bylo něco, za co bych byla opravdu vděčná a určitě i všichni ostatní, kteří nemají vlastní zahradu s bazénem," dodává.

Miroslav Babka hradecké koupaliště také navštěvuje, za koupáním si klidně ale zajede i dál.

„Co postavili aquapark ve Kdyni, tak jezdíme s rodinou tam a občas navštívíme Lomeček. Skvělým zážitkem je taky koupání v bazénu ve Waldmünchenu, ale to je pro nás z Holýšova už přeci jen dost z ruky, to pak je skoro celodenní výlet, na který není čas. Každopádně možnost pěkně se vykoupat přímo u nás ve městě by trumfla všechny atrakce z kdyňského bazénu," tvrdí obyvatel Holýšova.