Na mistrovství se vydali i dobrovolní hasiči z Holýšova – Marek Engel, Radek Dopirák, Lukáš Jiránek a Tomáš Janda. Účast si zajistili suverénním vítězstvím při krajském kole soutěže v Plzni-Košutce.

Zatímco v Plzni Holýšovští nenašli přemožitele, na mistrovství v Blovicích se jim nezadařilo a skončili poslední.
Porota hodnotila rychlost a taktiku zásahu, techniku jeho provedení a způsob poskytnutí první předlékařské pomoci.

„První pomoc byla nejhorší. Zdravotníka jsme měli u zraněného v havarovaném autě, ale obával jsem se, že bychom ho při rozstřihávání vraku nůžkami mohli ohrozit, tak jsem ho poslal ven, což se ukázalo jako chyba," popisuje velitel Marek Engel. Holýšovští měli problémy se sedačkou řidiče a v malém prostoru i s manipulací se zraněným, který byl těžký a vysoký.

„Velitel nedělá, velitel velí. Jakmile jsi začal dělat, ztratil jsi přehled nad celým zásahem, dělal jsi hlavně ty a kluci nevěděli, co mají dělat," vytkl porotce Jiří Bernášek.

„Snažil jsem se spíš přiložit ruku k dílu, místo abych velel. Na tom budu muset zapracovat," přiznává Engel a připomíná, že soutěž byla pro hasiče velkým a cenným ponaučením. „Je to trénink na zásah u skutečné nehody a pro nás to celé byla obrovská zkušenost. Budeme dál trénovat," říká velitel s tím, že by se na mistrovství rád podíval i příští rok.

Vítězství v Blovicích patřilo dobrovolným hasičům z Hradce Králové – Plačic.