Šestatřicetiletý muž spáchal první trestní čin výtržnictví již na konci října roku 2017, kdy se odhaloval a onanoval na lavičce před dvěma dospělými jedinci na volně přístupném místě, tedy dětském hřišti.

„Pachatel se o pár hodin později přesunul z dětského hřiště na sídliště, kde v onanování pokračoval,“ sdělila Deníku policejní mluvčí Dagmar Brožová.
I přes obvinění, kterému pachatel čelil, a udělenou podmínku, kterou mu stanovil Okresní soud v Domažlicích, svůj čin o několik měsíců směle zopakoval.

„Stalo se tak v neděli 14. dubna, kdy se šestatřicetiletý pachatel obnažil uprostřed samoobsluhy,“ zmínila dál mluvčí Brožová. „Poté vyšel ještě před obsluhu, kde ve své činnosti opět pokračoval, jako tomu bylo v prvním případě na podzim,“ dodala.
Místní občané reagovali velmi rozčíleně. Mají strach především o své děti. Někteří se dokonce bojí je samotné pouštět do školy a i ze školy je raději vyzvedávají.

„Udělal to zase. Jak je tohle možné?“ sdělila jedna z občanek Jana S. „Proti agenturním pracovníkům vesměs nic nemám, ale měli by se umět chovat, jsou u nás na návštěvě. Přece se zase nebudeme bát posílat děti do kroužků?“
Podobné obavy sdělila i nastávající maminka. „Budu mít mnohem větší strach než moji rodiče před dvaceti třiceti lety,“ podotkla.

Starosta Jan Mendřec reagoval hned další den. „Okamžitě jsem kontaktoval ředitele Krajské policie. Již v prvním případě na podzim jsem je žádal o pomoc a spolupráci, která se postupem času rozvíjela,“ objasňuje starosta Mendřec.
„V pondělí po události jsem se sešel s policií. Ještě ten den večer jsem od nich obdržel informaci, že delikvent je mimo město Holýšov i mimo okres Domažlice.“

Tuto informaci potvrdila i mluvčí Dagmar Brožová, která dodala, že muž je stíhán na svobodě.

„V důsledku této události jsem uspíšil zadání investičního projektu kamerového systému, jehož výstupy půjdou přímo do rukou policie,“ uvedl starosta Holýšova.

Vzhledem k tomu, že se v Holýšově pohybuje několik stovek agenturních pracovníků, dojíždí policie, včetně cizinecké, na pravidelné kontroly a obhlídky bezpečnosti.