„Zrovna u našeho domu není žádné vhodné místo pro parkování, které by bylo dostatečně blízko, aby se člověk nemusel trmácet bůhvíjak daleko s těžkým nákupem, a hlavně aby taky mohl mít svoje auto trochu pod dohledem," řekla obyvatelka sídliště paní Miluše. „Tak holt parkujeme u chodníku před domem. Auto máme já i manžel. Někdy ale lidé opravdu parkují na nevhodných místech, " dodala s tím, že úpravu parkování by si sídliště zasloužilo, pokud bude udělaná rozumně.

Do sídliště Pod Makovým vrchem se první obyvatelé začali stěhovat na začátku sedmdesátých let. Projektanti v té době nepředpokládali, že by rodina z úplně každého bytu mohla mít vlastní auto. To je dnes však běžné, řada rodin vlastní automobily i dva.

Vedení Holýšova chce proto v letošním roce v návaznosti na projektovou dokumentaci pokračovat v revitalizaci sídliště. „Nechceme na sídlišti udělat jedno velké parkoviště, to určitě ne," říká starosta města Jan Mendřec.

Lidé jsou zvyklí parkovat u svého domu a vzdálenější parkoviště by podle něj nejspíš nechtěli používat.

„Chceme šikovně rozmístit parkovací místa v okolí domů. Situace by se mohla vyřešit například podobně, jako je to na Výhledech," dodal s tím, že počet parkovacích míst by se mohl navýšit, pokud to bude možné.

Úpravy by se měla dočkat i veřejná zeleň, dojít by mohlo i na dětské hřiště. „Domy jsou už většinou pěkně opravené, chceme ale, aby celé sídliště hezky vypadalo. Bylo by dobré udělat i vhodný chodník mezi Makovým vrchem a sídlištěm Na Stráni. Je tam totiž svah, který maminky s kočárky jen těžko vyjedou, a musejí ho tedy objíždět," poznamenal starosta s tím, že pozemek zde bohužel má jiného vlastníka, a město proto bude muset ještě řešit jeho odkup, o což usilovalo už minulé vedení Holýšova.