„Oprava školky pokračuje úspěšně a firma nás ujistila, že termín dokončení rekonstrukce do konce září dodržen bude,“ říká starosta Holýšova Jan Mendřec.

Město totiž předloni opravilo a zateplilo i školku ve Školní ulici, stavební práce však kvůli zpoždění při výběru dodavatele odstartovaly až koncem července, po prázdninách probíhaly za částečného provozu až do prosince a rodičům se nelíbily podmínky panující ve školce při rekonstrukci.

„Kdyby náhodou vznikl problém, máme pro děti připravené náhradní, hygienou schválené prostory v kulturním domě. Pevně ale věřím, že nic takového vůbec zapotřebí nebude,“ ujišťuje starosta.

Mateřská škola v Luční ulici získá novou tepelnou izolaci a fasádu, dojde na výměnu oken, instalaci ventilačního zařízení a také fotovoltaických panelů. Podle nových předpisů totiž musí mít školka systém výměny vzduchu, kterým neuniká teplo, a panely pro pro využití sluneční energie. Vše přispěje především ke snížení energetické náročnosti objektu.

Zateplení a rekonstrukci za více než jedenáct milionů korun dělá Domažlický stavební podnik, dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR by měla pokrýt 45 procent ze způsobilých výdajů.