V minulých dnech navštívil Holýšov člen představenstva a mluvčí společnosti Wuppermann AG Gerd Edgar Wuppermann. Přijel si prohlédnout novou administrativní budovu společnosti Wuppermann Kovotechnika a zároveň se neformálně setkal se starostou Holýšova Antonínem Pazourem.

„Jsme rádi, že naše firma tady v Holýšově našla zázemí a jsme vděční vašemu předchůdci za pomoc při výstavbě,“ řekl Gerd Edgar Wuppermann starostovi Pazourovi, se kterým se od jeho loňského zvolení do funkce setkal poprvé. A pak mu krátce představil celý výrobní program.

Firma Wuppermann má tradici od roku 1872 a zabývá se zpracováním pásové oceli. V Evropě má vedoucí postavení a holýšovský provoz je jedním z devítí podniků skupiny Wuppermann AG v Evropě. Holýšovský podnik Wuppermann Kovotechnika má zhruba 70 zaměstnanců. „A máme další plány do budoucnosti. Začínali jsme tady před šesti lety a od té doby se počet našich zaměstnanců zdesetinásobil,“ říkal ředitel holýšovského podniku Rudolf Vohnout s tím, že už nyní se plánuje další výstavba na zhruba čtyřech tisících merech čtverečních. „Do čtyř až pěti let bychom tak mohli vytvořit dalších padesát pracovních míst.“

I když starosta Pazour nebyl v podniku poprvé, rád si poslechl o výrobě z úst jejího nevyššího představitele. „Výrobu i studii na výstavbu znám. Těší mně, že se firmě daří a že tu přibudou další pracovní místa,“ řekl Pazour a pozval Gerda Wuppermana i na návštěvu radnice. A pak už sledoval krátký film a následnou prezentaci celého koncernu.

Ten nabízí široký sortiment ocelových produktů vyráběných nejrůznějšími moderními technologiemi na zakázku pro další výrobce. „Tohle je jediný náš hotový výrobek,“ usmíval se Wuppermann, když ukazoval ocelovou lavičku určenou do městké zástavby. Právě takové by se prý hodily i městu Holýšov. „Jednu vám pošleme jako dar a na ostatní uděláme dobrou cenu,“ reagoval šéf firmy pohotově na starostovu poznámku. Návštěvu pak ukončila krátká prohlídka provozu.