Jan Kuška z Holýšova byl v polovině minulého týdne prvním, kdo spatřil na lesní cestě u Čečovic odstavenou černou volhu, ve které byl schován šek na 100 tisíc korun. Přestože mu výhra v soutěži západočeského komerčního rádia Auto plné peněz nebyla přiznána, odvezl do rádia poznávací značky od volhy. Ty majitel vozu od středy pohřešoval.

„Zajel jsem se do lesa podívat ještě jednou s manželkou a značky jsem tam našel. Napadlo mě, že je osobně odvezu do rádia a zároveň se zeptám, proč mi výhra nebyla přiznána,“ vysvětluje Kuška důvod návštěvy. Po příjezdu do rádia požádal o setkání s programovou ředitelkou Petrou Boškovou. Ta Kušku přijala s úsměvem a poděkovala za nalezené značky. Pak se s ním nechala ochotně vyfotografovat.

Následně ovšem došlo na to, kvůli čemu si „posluchač Honza z Holýšova“ přál předat značky osobně – na otázku, proč mu nebyla uznána výhra. „Protože jste dostatečně neidentifikoval místo, kde se auto nachází a nestihl jste tak v limitu zodpovědět doplňující otázku,“ vysvětlila mu programová ředitelka rádia důvody. To však Kuškovi nestačilo a tak mu pustili záznam vysílání středečního dopoledne.

„Je to záznam, který posíláme na ředitelství. Jakákoliv manipulace s touto nahrávkou je vyloučena,“ upozorňuje nás Bošková. Na záznamu z vysílání je skutečně slyšet, jak pan Kuška na otázku, kde se auto nachází, odpovídá: „u Čečovic“. Jan Kuška ovšem odmítá uznat regulérnost záznamu. „Vím jistě, že jsem řekl, že auto je v lese u Čečovic na cestě do Černovic. Mám na to i svědky, kteří rádio v den soutěže poslouchali,“ říká Kuška.

Dokonce se domnívá, že nahrávka byla počítačově upravena. Kuškovi dávají za pravdu i další posluchači. „Jsem si jistá, že jsem ve vysílání slyšela, že popsal místo jinak. Stoprocentně tam zaznělo, že se nachází v lese,“ tvrdí Iveta Gabrielová z Holýšova, která rádio poslouchala z nemocnice, kde pracuje jako sestra.

Janu Kuškovi je prý jasné, že peníze už nikdy neuvidí. „Ze soutěže Auto plné peněz a přístupu rádia mám smíšené pocity. Jsem přesvědčen, že mě připravili o sto tisíc korun,“ míní Kuška, podle kterého bylo důvodem neuznání výhry snaha udržet posluchače v napětí co nejdéle. „Konec soutěže před osmou hodinou ráno a bez následné show komerční rádio zřejmě nemůže potřebovat. Myslím, že za vše může moderátorka, která se mnou hovořila a nad kterou nyní rádio drží ochrannou ruku,“ dodává závěrem Holýšovan.