Takový nával Černovice na Holýšovsku nezažily, ani když v okolních lesích dozrávají borůvky. Minulou středu tam zamířily tři stovky lidí. Každý z nich chtěl najít auto plné peněz. Soutěž stejného názvu vyhlásilo Hitrádio FM Plus před několika týdny. Posluchači hledali postupně tři různá auta, ukrytá někde na západě Čech.Úspěšní hledači měli možnost vyhrát deset, padesát a sto tisíc korun.

Pátrání vyvrcholilo minulý týden, kdy bylo ve hře sto tisíc. Úkolem bylo zavolat do rádia a během jedné minuty nahlásit značku, typ, barvu auta, okres, v němž se nalézá, určit místo a přečíst jeho „espezetku“. Pak zbývalo odpovědět doplňující otázku. Největší šanci vyhrát měl Jan Kuška z Holýšova. O den dříve jel na kole a v lese u Černovic našel odstavenou volhu.

„Když jsem přijel domů, dozvěděl jsem se o soutěži, a proto jsem tam druhý den ráno vyrazil,“ říká. Na papír si napsal potřebné údaje, aby vše stihl nahlásit v limitu. Do rádia se dovolal jako druhý. „Čas jsem si hlídal a jsem si jistý, že jsem vše stihl říct,“ říká Kuška. Nahlásil černou volhu stojící v okrese Domažlice v lese z Čečovic do Černovic. Její SPZ byla P 2923.

„Pak jsem čekal na doplňující otázku. Ale moderátorka byla asi zaskočena, že všechno vím, a znovu se mě ptala na místo, kde auto je. Nestihl jsem už vše zopakovat a limit vypršel. Sirénu, která minutu ukončila, jsem ale neslyšel,“ tvrdí Kuška. Díky tomu se ostatní posluchači dozvěděli o tajném místu a zamířili k autu s penězi. Vedení rádia je přesvědčeno, že vše bylo v pořádku.

„Posluchač Honza měl na odpověď přesně patnáct sekund. Časový limit mu z velké části vyčerpal hádáním už předchozí posluchač,“ ohrazuje se programová ředitelka rádia Petra Bošková. Podle ní Kuška nestihl přesně specifikovat místo, kde volha stojí. „Informace o tom, že je u Čečovic, byla nedostatečná.Navíc se nedostalo na doplňující otázku a výhra mu nemohla být přiznána,“ tvrdí Bošková.

Výhercem se o dvě hodiny později stal pan Roman, který podle vyjádření programové ředitelky řekl vše správně, podrobně popsal místo a odpověděl na doplňující otázku.“ Podle Kušky ale odpovídal špatně. „Značku řekl bez P, uvedl pouze číslo. Navíc se opravoval u doplňující otázky a i místo specifikoval nepřesně,“ tvrdí s tím, že se už s vidinou peněz rozloučil. „Mám ale pocit, že soutěž nebyla poctivá. Podle mě šlo o to, aby ještě běžela celé dopoledne.“ Podle Boškové Kuška neměl štěstí. „Auto plné peněz je hra, a tak bychom k tomu měli všichni přistupovat,“ říká ředitelka, kterou mrzí, že některý z hledačů z volhy nakonec ukradl značku, kterou nyní majitel vozu postrádá.