Trus na střeše, chodnících, oknech, mnohdy až v samotných bytech a mrtví holubi u domů, kde si běžně hrají děti. Takové problémy nyní sužují obyvatele sídliště Pod Školou v Holýšově.

„Holubi létají z baráku na barák. Sousedka jich jednou napočítala dokonce sedmdesát. Nejhorší ovšem je, že už jsem tady našla čtyři mrtvé, které jsem odnesla do popelnice. Je to špatné už kvůli dětem, které si za domem hrají na pískovišti,“ zlobí se obyvatelka jednoho z domů Anežka Valachovičová.

Celý problém už proto vzalo do svých rukou město a zdá se, že radní našli schůdné řešení. „Máme připravené informační letáky a informace o celém problému vyjdou i v Holýšovském zpravodaji. 11. května bychom chtěli v kulturním domě uspořádat informační schůzku s občany a podle účasti na této schůzce usoudíme, jestli se jedná o závažný problém, abychom začali s redukcí počtu holubů,“ vysvětluje místostarostka Hana Valachovičová a dodává, že případný odchyt by prováděl Holýšovský ornitologický klub.

„Na dům bychom nainstalovali odchytové zařízení, které bychom denně kontrolovali a vybírali. Likvidace holubů poté samozřejmě proběhne za bezpečnostních podmínek a za přítomnosti veterináře,“ vysvětlil způsob odchytu a následnou likvidaci opeřenců předseda Holýšovského ornitologického klubu Libor Schröpfer a dodal, že informační letáky budou pro jistotu umístěny i do dalších holuby „oblíbených“ domů v Holýšově pro případ, že by se našla další lokalita s podobnými problémy.