„Vzali jsme vnučku na pouť do Bělé, kde jsme jí zaplatili na dvě minuty skákání na trampolíně. Postávala jsem vedle, když tu Anička po jednom skoku prolétla boční sítí až na zem,“ uvedla Ludmila Märzová z Mariánských Lázní s tím, že se jí podařilo pád vnučky zmírnit a dodala: „Naštěstí se jí nic hrozného nestalo, pominu–li to, že se lekla.“

„Bylo to divné, neboť prolétla sítí mimo místo, kde se ´nastupuje´. Zřejmě síť neměli dostatečně zajištěnou. Pan provozovatel nám sice vrátil 30 korun, které jsme zaplatili, ale nechoval se k nám vlídně,“ doplnil ji manžel Jan.

Jak tomu bývá u dětí, Anička se z úleku rychle vzpamatovala a chtěla na malý řetízkový kolotoč. „Vtom už tam byl zase majitel a ptal se, jak to, že tam vnučka jde, když řetízák není zajištěný,“ vypráví babička Märzová s tím, že z nepříjemné pouťové epizody nechtěli ´nic dělat´, ale po druhé zkušenosti s domažlickým provozovatelem atrakcí se rozhodli jít nebezpečnou dětskou atrakci nahlásit na policii.

„Ta ale nemá v Bělé služebnu, takže jsme se rozhodli, že vše písemně nahlásíme České obchodní inspekci a upozorníme vaším prostřednictvím lidi. Chceme zabránit tomu, aby se podobná věc, možná s následky, stala při nějaké pouti jiným dětem,“ dodali Märzovi.

Pokoušeli jsme se s provozovatelem atrakcí spojit a dát mu prostor k vyjádření.

Na čísle mobilního telefonu získaném od jeho matky jsme nepochodili. Volaný nám tvrdil, že není osobou, kterou hledáme.

Neuspěli jsme ani při opakovaném volání oběma. Matka se divila a pak nakonec prohlásila, že syn asi někomu dal telefon a jiné spojení na něj nemá.

Už z prvního hovoru s ní však vyplynulo, že o zmíněné nehodě ví. Pouze si myslela, že boční sítí skákadla propadl chlapec.